Która podoba wam się najbardziej?

Marcin Brzeziński 9 lutego 2022 13:27

W co inwestować, żeby nie stracić? We współczesnym świecie, w którym zasadniczo nie ma nic pewnego jest jedna rzecz niezmienna. Świetną lokatą kapitału są mianowicie… torebki wielkich domów mody. Potrafią kosztować krocie, a ich kolekcjonerskie wersje są niezwykle pożądane na świecie, nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Prawdziwi łowcy perełek są w stanie zapłacić za nie naprawdę spore sumy pieniędzy, bo potem sprzedać je z ogromnym zyskiem!

ZOBACZ TEŻ: Oto najdroższa torebka świata! Ile kosztuje i jak wygląda?

Najdroższe torebki na świecie - w co warto inwestować?

Przypomnijmy, że torebka Birkin domu mody Hermes została sprzedana w 2017 roku w domu akcyjnym Christie’s w Hong Kongu za kwotę 1 milion 254 tysiące złotych. Nie jest pierwszą tak drogą torebką Birkin Hermesa. W 2016 roku również na aukcji w Hong Kongu podobna została sprzedana za milion złotych. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce.

Czy opłaca się inwestować w torebki?

Torebki to dodatek ponadczasowy, obecny w garderobie każdej kobiety. Inwestycja w luksusowe projekty może okazać się świetną opcją na lokowanie kapitału, zwłaszcza w obliczu rosnącej inflacji. Coraz więcej osób, które w świecie mody odnajduje się jak ryba w wodzie, działa właśnie w ten sposób. Kolekcje torebek sprzedawane są później na prywatnych aukcjach kolekcjonerskich za ogromne kwoty, pozwalające na podwojenie, a nawet potrojenie swoich inwestycji. 

CZYTAJ TEŻ: Na czym polega fenomen mini bags? Jak nosić je jesienią 2021?

Przejrzeliśmy dziesiątki aukcji oraz ofert sklepów internetowych i wytypowaliśmy sześć modeli torebek, w które warto zainwestować. Wszystkie są piekielnie drogie, ale wiele wskazuje na to, że z biegiem czasu nie tylko nie stracą na wartości, a wręcz… zdrożeją. Zobaczcie, torebki, które mogą być idealną lokatą kapitału. Oczywiście, gdy ktoś taki kapitał posiada.

1/6
Chanel
Copyright @Streetstyleshooters/Getty Images
1/6

1. Torebka Chanel Classic Flap
Następczyni kultowego modelu 2.55. Rożni się od niego jednak zapięciem i tym, że w srebrny łańcuszek ma wpleciony skórzany pasek. Portal Baghunter donosi, że od 2010 roku wartość tego modelu wzrosła aż o 70 procent! Po prostu… niewiarygodne!
Cena: od 17 tysięcy złotych

2/6
Celine
Copyright @Christian Vierig/Getty Images
2/6

2. Torebka Celine Classic Box
Model z 2011 roku jest dziełem uzdolnionego projektanta dodatków Johnnego Coca. W torebce zrezygnowano z tradycyjnego zapięcia, które wyróżniało do tej pory wyroby Celine (czyli konia z karetą) na rzecz prostej, prostokątnej formy.
Cena: od 9 tysięcy zł

3/6
Prada
Copyright @Edward Berthelot/Getty Images
3/6

3. Torba Prada Galleria
Wykonana ze skóry Saffiano, materiału wymyślonego i opatentowanego przez dziadka Miucci Prady, Mario. Podobno jest poddana specjalnej obróbce termicznej. 
Cena: od 6 tysięcy zł

4/6
Hermes
Copyright @Jeremy Moeller/Getty Images
4/6

4. Torebka Hermes Kelly
To, że warto inwestować w model Birkin już wiemy. Ale równie atrakcyjna wydaje się zaprojektowana w latach 30. XX wieku inna torebka. Początkowo była znana jako Sac-à-Dépêches. Potem na cześć Grace Kelly została ochrzczona jej imieniem. 
Cena: od 37 tysięcy zł

5/6
Fendi
Copyright @Jeremy Moeller/Getty Images
5/6

5. Torba Peekaboo Fendi
Zaprojektowana przez dyrektora kreatywnego Fendi Karla Lagerfelda w 2009 roku. Jej cechą charakterystyczną jest centralnie umieszczony zamek umożliwiający szybkie dostanie się do środka. Podobno w tej torebce… rzeczy nie giną!  
Cena: od 5 tysięcy zł

6/6
Lady Dior
Copyright @Edward Berthelot/Getty Images
6/6

6. Torebka Christian Dior Lady Dior
Zaprojektowana w 1994 roku. Cechy charakterystyczne? Pikowana skóra i charmsy tworzące napis Dior zawieszone u rączki. Wierna temu modelowi była przez lata Lady Diana i właśnie jej torba zawdzięcza swoją nazwę.  
Cena: od 10 tysięcy zł

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.