O TYM SIĘ MÓWI

„Paraliż może dotrzeć do serca’’. Starszy brat Benedykta XVI w niepokojących słowach o zdrowiu 90-letniego papieża

Damian Duda 15 lutego 2018
Benedykt XVI, brat Benedykta XVI
Fot. East News

Słowa brata Benedykta XVI zaniepokoiły cały świat 94-letni Georg Ratzinger przyznał, że stan zdrowia emerytowanego papieża nie jest najlepszy. 91-letni Benedykt cierpi na postępujący paraliż i musi poruszać się na wózku!

Przeczytaj też: Benedykt XVI przygotowuje się na śmierć. Papież skierował poruszające słowa do wiernych

Stan zdrowia Benedykta XVI

Od 2013 r., kiedy Benedykt XVI abdykował, w mediach co jakiś czas pojawiają się niepokojące informacje na temat stanu zdrowia emerytowanego papieża. W specjalnym wywiadzie, którego udzielił starszy brat Josepha Ratzingera, 94-letni Georg, z okazji piątej rocznicy abdykacji, przyznał, że sytuacja jest dosyć poważna. Najbardziej niepokojące jest to, że paraliż może dotrzeć aż do jego serca i to może się szybko skończyć’’, wyznał na łamach pisma „Neue Post’’, przytoczonej na niemieckiej stronie mediów Watykanu.

Brat Benedykt XVI, który na co dzień mieszka w Ratyzbonie, w rozmowie z dziennikarzem, zapowiedział, że w dniu urodzin papieża — przypadających 16 kwietnia — zamierza spotkać się z bratem. Jednak, jak możemy wywnioskować z jego wypowiedzi, stan emerytowanego papieża jest ciężki. Ale to dużo czasu. Kto wie, co wydarzy się do tego momentu’’, podkreślił. Modlę się każdego dnia, prosząc Boga, o łaskę dobrej śmierci, w dobrym momencie, dla mnie i dla mojego brata’’, powiedział 94-letni Georg.

Benedykt XVI, rodzina Benedykta XVI
Fot. Getty Images

Benedykt XVI
Fot. Getty Images

Benedykt XVI
Fot. Getty Images

Wideo

Zobacz gwiazdy w kolekcji H&M Conscious Exclusive!

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magdalena Boczarska o filmowych i niefilmowych rolach życia. Mariola Bojarska-Ferenc z synem Aleksem opowiadają, jak celebrują życie i posiłki. Oszołom, obibok… Tak mówiono o Miśku Koterskim. To się zmieniło, gdy się zakochał i został ojcem.