Znakomity aktor i bożyszcze kobiet, Bogusław Linda, kończy dzisiaj 65 lat. EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Dawid Ziemba, Katarzyna Piątkowska

„Co się składa na pański świat?” pytał Bogusława Lindę w wywiadzie dla VIVY! Piotr Najsztub.

„Masę prywatnych rzeczy. O tych bardzo prywatnych nie będę opowiadał, a o tych mniej prywatnych mogę: książki, czytanie, las, dzicz, samotność - takie rzeczy lubię”, odpowiedział aktor.

I faktycznie, jak mało któremu aktorowi udało się utrzymać swoje życie prywatne w tajemnicy. Od 17 lat jego żoną jest fotografka Lidia Popiel. Ma troje dzieci – 38-letnich synów bliźniaków Mikołaja i Michała, którzy są policjantami i 25-letnią córkę Aleksandrę.

W tym samym wywiadzie mówił:

„Nie myślę o sobie, jak o aktorze ani postaci kultury masowej, bo to są złudne pojęcia i dosyć chwilowe. Kiedy myślę o sobie, o tym, co mogę dać innym, na przykład swoim dzieciom, to raczej jako swoisty dinozaur mogę je nauczyć poczucia honoru, poczucia pewnych wartości, prawdy i luzu”.

Jest aktorem charakterystycznym. I już na początku lat 90. był niekwestionowaną osobowością polskiego kina. To wtedy dzięki roli porucznika Arka w „Krollu” i Franza Maurera w „Psach” stał się prawdziwym idolem. Jednak na status gwiazdy zapracował już dużo wcześniej. W latach 80. zagrał w kilku świetnych filmach. Dzięki rolom w „Gorączce” i „Kobiecie samotnej” Agnieszki Holland, „Przypadku” Krzysztofa Kieślowskiego i „Człowieku z żelaza” Andrzeja Wajdy zyskał miano młodego gniewnego.

 

Debiutował rolą halabardnika w serialu „Czarne chmury” w 1973 roku, a potem mówił, że chce grać poważne role filmowe, bo nie chce być tylko halabardnikiem w teatrze.
Wielki powrót na duży ekran „zaliczył” w ubiegłym roku. Zagrał Stanisława Przybyszewskiego w filmie Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Niestety nie miał o scenariuszu dobrego zdania, za to krytycy mówili, że jest najjaśniejszą gwiazdą tej produkcji.

 

Dzisiaj Bogusław Linda skończył 65 lat. Zobaczcie nasze video.

 

Za który film najbardziej lubisz Bogusława Lindę?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE