O TYM SIĘ MÓWI

„Codziennie jedliśmy chleb z Nutellą…”. Tak wyglądały początki związku prezydenta Andrzeja Dudy i jego żony Agaty!

Damian Duda 14 lutego 2018 12:00
Agata Duda, Andrzej Duda, Agata i Andrzej Dudowie
Fot. East News


Agata i Andrzej Dudowie niechętnie opowiadają o życiu prywatnym. Nie udzielają wspólnych wywiadów, rzadko pojawiają się na wielkich galach. Choć przez lata media rozpisywały się o kryzysie w związku, wydaje się, że najtrudniejsze chwile mają już za sobą.

Andrzej i Agata Dudowie — jak się poznali?

Poznali się w latach 90. w Krakowie, na studenckiej imprezie. Pamiętam, że Andrzej odprowadził wtedy mnie i moją koleżankę do domu’’, wspomina po latach pierwsza dama. W rozmowie z Super Expressem prezydent opowiedział o wspólnej podróży autostopem po Europie, która zapadła mu w pamięci. To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z nutellą’’, powiedział Andrzej Duda. Wspólne wyjścia do kina i na urządzane wtedy w Pałacu pod Baranami Tańce letnie. Od września 1990 r. jesteśmy parą’’ — tak pamięta prezydent pierwsze lata ich znajomości.


Są najlepszym dowodem, że przeciwieństwa się przyciągają. On — dusza towarzystwa. Ona — domatorka.  „Dudek, bo tak wołali na niego rodzice, od razu zagiął na Agatę parol. On się jej niespecjalnie podobał, nie chciała z nim iść na tańce. Kiedy w końcu poszła, wiła się jak piskorz, gdy Andrzej w tańcu, niby to przypadkiem, usiłował przylgnąć ustami do jej szyi, włosów czy policzka*”. Osoby z otoczenia pary prezydenckiej, z okresu, kiedy oboje byli jeszcze w liceum, twierdzą, że to Andrzej Duda zabiegał o jej względy. Jak czas pokazał — skutecznie. Dla przyszłego prezydenta to była miłość od pierwszego wejrzenia. Agacie zakochanie się w Andrzeju zajęło więcej czasu.

Agata Duda, Andrzej Duda, Agata i Andrzej Dudowie
Fot. Twitter

W tym tygodniu Agata i Andrzej Dudowie będą obchodzić 23. rocznicę ślubu! Czego im życzycie? 

*cytat pochodzi z książki pt. „Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej”, wydanej przez Wydawnictwo Astrum

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą nowego numeru jest Weronika Rosati. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!