„Codziennie jedliśmy chleb z Nutellą…”. Tak wyglądały początki związku prezydenta Andrzeja Dudy i jego żony Agaty!

Agata Duda, Andrzej Duda, Agata i Andrzej Dudowie
Fot. East News


Agata i Andrzej Dudowie niechętnie opowiadają o życiu prywatnym. Nie udzielają wspólnych wywiadów, rzadko pojawiają się na wielkich galach. Choć przez lata media rozpisywały się o kryzysie w związku, wydaje się, że najtrudniejsze chwile mają już za sobą.

POLECAMY: Warnke i Stramowski, Kwaśniewska i Badach, państwo Majdanowie... Oto najpiękniejsze polskie pary! EKSKLUZYWNE VIDEO!

Źródło: Marcin Ziółko

Andrzej i Agata Dudowie — jak się poznali?

Poznali się w latach 90. w Krakowie, na studenckiej imprezie. Pamiętam, że Andrzej odprowadził wtedy mnie i moją koleżankę do domu’’, wspomina po latach pierwsza dama. W rozmowie z Super Expressem prezydent opowiedział o wspólnej podróży autostopem po Europie, która zapadła mu w pamięci. To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z nutellą’’, powiedział Andrzej Duda. Wspólne wyjścia do kina i na urządzane wtedy w Pałacu pod Baranami Tańce letnie. Od września 1990 r. jesteśmy parą’’ — tak pamięta prezydent pierwsze lata ich znajomości.


Są najlepszym dowodem, że przeciwieństwa się przyciągają. On — dusza towarzystwa. Ona — domatorka.  „Dudek, bo tak wołali na niego rodzice, od razu zagiął na Agatę parol. On się jej niespecjalnie podobał, nie chciała z nim iść na tańce. Kiedy w końcu poszła, wiła się jak piskorz, gdy Andrzej w tańcu, niby to przypadkiem, usiłował przylgnąć ustami do jej szyi, włosów czy policzka*”. Osoby z otoczenia pary prezydenckiej, z okresu, kiedy oboje byli jeszcze w liceum, twierdzą, że to Andrzej Duda zabiegał o jej względy. Jak czas pokazał — skutecznie. Dla przyszłego prezydenta to była miłość od pierwszego wejrzenia. Agacie zakochanie się w Andrzeju zajęło więcej czasu.

 

Agata Duda, Andrzej Duda, Agata i Andrzej Dudowie
Fot. Twitter

 

W tym tygodniu Agata i Andrzej Dudowie będą obchodzić 23. rocznicę ślubu! Czego im życzycie? 

 

*cytat pochodzi z książki pt. „Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej”, wydanej przez Wydawnictwo Astrum

Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE