O TYM SIĘ MÓWI

„Bardzo chciałam usłyszeć, że mnie kocha. Pomogła mi dopiero terapia”. Poruszające wyznanie Agaty Młynarskiej o ojcu

Olga Figaszewska 22 maja 2017 17:00
Wojciech Młynarski, VIVA! grudzień 2007
Fot. Jacek Poremba

Agata Młynarska chodziła na terapię? W najnowszej książce  przyznała, co było tego przyczyną.

Zobacz też: Dzieci Wojciecha Młynarskiego, Agata, Paulina i Jan, po raz pierwszy mówią o jego chorobie psychicznej

Agata Młynarska o terapii i deficycie ojcowskiej miłości

W najnowszej książce „Moja wizja”, Agata Młynarska po raz pierwszy tak szczerze opowiedziała o trudnych doświadczeniach. Dziennikarka silnie przeżyła śmierć Wojciecha Młynarskiego. Okazuje się, że całe życie odczuwała brak ojcowskiej miłości, a to odbiło się na jej zdrowiu psychicznym. Rodzicielska miłość, aprobata, wparcie, to podstawy, które pomagają dziecku wejść w dorosłe życie. By uporać się z emocjami, prezenterka rozpoczęła psychoterapię. Czego zabrakło Agacie Młynarskiej?

„Nie potrafiłam przeciąć pępowiny, która łączyła mnie z ojcem, nie umiałam w naszej relacji wydorośleć. Cały czas tęskniłam za tym, żeby być jego małą córeczką. Bo bardzo chciałam wreszcie usłyszeć, że mnie kocha. Uczucia przekazywał w piosenkach. Ale z nami nie umiał rozmawiać o miłości”, czytamy w książce.

Terapia pomogła jej zrozumieć, że silne pragnienie  posiadania ojca, który nie ukrywa swoich uczuć wobec dzieci, może się nie spełnić. Agata Młynarska już w jednym z wywiadów zwróciła uwagę na to, że Wojciech Młynarski był bardzo lojalny, ale ona zawsze cierpiała na deficyt jego miłości, bo „był bardzo skupiony na sobie a jego rodzina na nim”.

Dopiero dzięki terapii, jaką przeszłam, zrozumiałam, że moje wielkie pragnienie posiadania ojca, który powtarza swojej córce, że ją kocha, i patrzy na nią z uwielbieniem, może się nie spełnić. Co wcale nie znaczy, że tata mnie nie kocha. Zrozumiałam, że słowa zaklęte w piosenkach właściwie mogły zrekompensować mi ogromny deficyt i tęsknotę”, wyznała szczerze dziennikarka.

„Natomiast najgłębsze, najprawdziwsze "kocham cię" usłyszałam dopiero niedawno, kiedy tata był już tak ciężko chory. W szpitalu, walcząc o życie, kiedy siedziałam przy nim i trzymałam go za rękę, powiedział mi to sam z siebie”, zdradziła Agata.

Dzieci Wojciecha Młynarskiego, w ostatnim wywiadzie dla „Newsweeka”, udzieliły szczerego wywiadu. Nie było tajemnicą, że łączące ich relacje, nie były najlepsze. Jego naczelną dewizą miało było - „Dzieci i ryby głosu nie mają”. Agata zaznaczyła, że nigdy nie znosił tzw. rozkosznych dzieci, które zabierają głos nieproszone, był bardzo wymagający. Z związku z napiętym harmonogramem zajęć i częste nieobecności, o jego uwagę trzeba było wręcz zabiegać.

Chociaż Paulina wciąż uważa, ze ojciec nie szczędził całej trójce upragnionych komplementów, to w najtrudniejszym położeniu znajdowała się Agata. Najstarsza córka Wojciecha Młynarskiego, twierdziła wówczas, ze największy komplement jaki od niego usłyszała, dotyczył wykonywanego zawodu. „Zawsze mogłam z nim pogadać, ale zawsze też musiałam znać swoje miejsce w szeregu”.

Polecamy też: Jan Młynarski o relacji z ojcem: „Trochę się go bałem. Nie mieliśmy więzi. Nie wiedział, jak być rodzicem”

Książka Agaty Młynarskiej „Moja wizja”

Najnowsza książka Agaty Młynarskiej „Moja wizja”, to wywiad-rzeka o dziennikarce, matce, spełnionej kobiecie. W zabawnej, poważnej, prawdziwej rozmowie z Agnieszką Litorowicz-Siegert, prezenterka opowiada o różnych aspektach życia. Jednak, przede wszystkim, to książka o telewizji, kulisach świata mediów i ludziach, którzy go tworzą.


Agata Młynarska miała obrać w swoim życiu zupełnie inną ścieżkę zawodową. Prawie została nauczycielką, ale przeznaczenia nie da się oszukać. Dziennikarka brała udział w tworzeniu telewizji w wolnej Polsce, współtworzyła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy uczestniczyła w telewizyjnych rewolucjach. Ciągle o coś walczyła, zwycięsko przebijała się przez kolejne przeszkody. Udowadniała, że telewizja ma nie tylko misję, ale również serce.  

Książka ukaże się 25 maja, nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Polecamy też: Agata i Paulina Młynarskie prawie nigdy nie pojawiają się razem na salonach. Wyjątek zrobiły dla...

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Chris Pratt zachwyca w kolejnej części Jurassic World!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magdalena Boczarska o filmowych i niefilmowych rolach życia. Mariola Bojarska-Ferenc z synem Aleksem opowiadają, jak celebrują życie i posiłki. Oszołom, obibok… Tak mówiono o Miśku Koterskim. To się zmieniło, gdy się zakochał i został ojcem.