KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William i książę Harry wspominają ostatnią rozmowę z matką...

Co powiedziała im księżna Diana tuż przed śmiercią?

Gabriela Czernecka 25 lipca 2018 21:01

Synowie księżnej Diany, książę William i książę Harry, w specjalnym dokumencie o swojej matce Diana, Our Mother: Her Life and Legacy, opowiedzieli o swoich wspomnieniach. Ujawnili przebieg ostatniej rozmowy przed śmiercią mamy, zdradzili, jaką babcią byłaby księżna Diana i jak wspominają czasy dzieciństwa. Film o księżnej Dianie pokazał jej nowe oblicze, tym razem ukazując Dianę jako oddaną matkę.

Film o księżnej Dianie 

Dokument Diana, Our Mother: Her Life and Legacy pokazał ekskluzywne, prywatne, niepublikowane dotąd zdjęcia księżnej Diany. Film o księżnej Dianie rozpoczyna się od sceny, w której książęta przeglądają album ze zdjęciami z dzieciństwa. Nie zabrakło wzruszających anegdot i wspomnień o księżnej Walii, ale przede wszystkim historii jej działalności charytatywnej. Jak książę William i książę Harry wspominają dzieciństwo?

Książę William i Harry wspominają mamę, przywołując przede wszystkim jej ogromne poczucie humoru. Diana podobno mówiła chłopcom, by Ci nie silili się na zachowania zgodne z wychowaniem i tradycją panującą w rodzinie królewskiej. Przede wszystkim chciała dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i możliwość bycia sobą. Książęta przyznają, że Diana namawiała ich do bycia „niegrzecznymi” i sama często przemycała im słodycze. William i Harry wspominają, że ich mama bardzo dobrze rozumiała czym jest „zwykłe życie poza pałacem”. 

Ostatnia rozmowa synów z księżną Dianą

William i Harry sięgają również pamięcią do chwili, gdy dowiedzieli się o tragicznym wypadku mamy. W momencie śmierci Diany książę William miał 15 lat, a książę Harry 12 lat. Okazuje się, że zaledwie chwilę przed śmiercią Diana zadzwoniła do synów, Ci jednak przebywali wówczas w posiadłości królowej, gdzie bawili się wraz z kuzynami. „Harry i ja chcieliśmy jak najszybciej się pożegnać, wiesz, powiedzieć: do usłyszenia później... gdybym tylko wiedział, co stanie się za chwilę, nie byłbym w tej rozmowie taki chaotyczny”, mówi William. Książę podkreśla, że do tej pory pamięta ostatnie słowa matki, ale o nich nie chce i nie zamierza opowiadać publicznie. Podobnie ostatni telefon z mamą wspomina książę Harry. „Dzwoniła wtedy z Paryża. Nie do końca pamiętam co mówiłem, ale do końca życia będę żałował, że ta rozmowa była taka krótka. Przypominam to sobie i jest mi naprawdę ciężko. Będę to przepracowywał sam ze sobą do końca moich dni. Nie wiedziałem, że to będzie moja ostatnia rozmowa z mamą. Przeprowadziłbym ją zupełnie inaczej, gdybym miał choć cień podejrzeń, że jej życie zostanie jej odebrane tej nocy”, powiedział książę.

Prywatne zdjęcia księżnej Diany z dziećmi

W ramach promocji dokumentu Diana, Our Mother: Her Life and Legacy brytyjska rodzina królewska podzieliła się z fanami księżnej Diany i brytyjskiej rodziny królewskiej wyjątkowymi zdjęciami. Na oficjalnych kontach w mediach społecznościowych brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiły się niepublikowane dotąd fotografie księżnej Diany z synami, Williamem i Harrym. Wśród zdjęć jest pierwsza wspólna fotografia Diany z synami. Księżna Diana trzyma na rękach małego księcia Williama - łatwo zauważyć, że na zdjęciu pod różowym swetrem księżnej rysuje się ciążowy brzuszek księżnej Diany. 

21 lat od śmierci Diany

Księżna Diana zginęła wskutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym, do któego doszło dokładnie 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Księżna Walii oraz Dodi Al-Fayed, uciekali przed paparazzi w trakcie drogi z hotelu Ritz Paris do apartamentu przy ulicy Arsène Houssaye. Na miejscu zginęli kierowca oraz Dodi Al-Fayed. Diana i ochroniarz Dodiego, Trevor Rees-Jones, zostali ranni i przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami.  Chwilę później rodzinę poinformowano o śmierci księżnej Diany  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!