VIVA! RECENZJE

Czy Planeta Singli 3 powtórzy sukces poprzednich części?

Przeczytaj naszą recenzję!

Weronika Kostyra 6 lutego 2019 16:45
Film Planeta singli 3
Fot. Materiały prasowe

Planeta Singli 3 ma swoją premierę zaledwie kilka miesięcy po poprzedniej części. Twórcy zdecydowali się na nowatorski w polskim kinie krok – oba filmy kręcone były równocześnie. W wielkim finale filmowej trylogii Ania Kwiatkowska i Tomek Wilczyński (Agnieszka Więdłocha i Maciej Stuhr) decydują się na ślub. Właśnie dlatego Planeta singli 3 zupełnie różni się od poprzednich części – jego akcja w całości dzieje się na wsi, gdzie obie rodziny przygotowują się do wielkiego wesela. Co z tego wyniknie?

Recenzja filmu „Planeta Singli 3”

Dzięki przeniesieniu akcji filmu z wielkiego miasta na wieś Planeta Singli 3 jest utrzymana w zupełnie innym klimacie. Ma jednak wszystkie cechy, za którą ją pokochaliśmy – znakomity humor oraz postaci z krwi i kości. Tym razem poznajemy rodzinę Tomka Wilczyńskiego. Dowiadujemy się jakie łączą ich relacje i dlaczego bohater tak długo ich nie odwiedzał...

Ślub, wesele i przygotowania do nich są główną osią filmu. Nie przebiegają one jednak bez wpadek i nieoczekiwanych kłopotów. Okazuje się, że każda rodzina ma swoje problemy. Na jaw wychodzą konflikty sprzed lat, długo ukrywany żal i sekrety ukrywane przed najbliższymi. Z kolei przyjaciele pary młodej, Ola i Bogdan, muszą poradzić sobie z nowym wyzwaniem – opieką nad noworodkiem. Jedynie młodsze pokolenie bohaterów nie bierze udziału w konflikcie, lecz rozwija interesującą znajomość. Atmosfera tuż przed weselem jest jak tykająca bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć. W końcu zaczniemy się zastanawiać, czy do uroczystości w ogóle dojdzie!

Nowe postaci w Planecie Singli 3 sprawiają, że obsada jest naprawdę imponująca. W ojca Tomka wcielił się Bogusław Linda, który zrywa z wizerunkiem filmowego twardziela. Mamę bohatera gra dawno niewidziana na dużym ekranie Maria Pakulnis. Natomiast brata Tomka zagrał Borys Szyc. W obsadzie znaleźli się wszyscy aktorzy dobrze nam znani z dwóch poprzednich części: Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak, Joanna Jarmołowicz, Danuta Stenka czy Aleksandar Milićević. Dołączyli do nich również Anna Smołowik i Jakub Józefowicz, syn Janusza Józefowicza, który zaliczył bardzo udany debiut.

Planeta Singli 3 nie bazuje jedynie na sukcesie pierwszej części. Jest jej pełnoprawną i logiczną kontynuacją na naprawdę świetnym poziomie. Spełnia wszystkie funkcje komedii romantycznej – bawi, wzrusza, daje pokrzepienie, a także zawiera pouczający morał: że w związku ważniejsza jest szczera rozmowa niż wzajemne „uszczęśliwianie na siłę”. 

Planeta Singli powraca! Trzecia część komedii już od lutego w kinach
Fot. Materiały prasowe

Planeta singli 3
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!