ZE ŚWIATA FILMU

Już wiadomo, kto zagra Romana Polańskiego w kontrowersyjnym filmie Quentina Tarantino!

Czy Rafał Zawierucha jest podobny do polskiego reżysera?

Weronika Kostyra 28 sierpnia 2018 11:33
Roman Polański
Fot. East News

Nowy film Quentina Tarantino budzi duże emocje odkąd tylko ogłoszono jego produkcję. Jednym z jego wątków ma być makabryczne morderstwo żony Romana Polańskiego, Sharon Tate. Zbrodnia popełniona przez sektę Charlesa Mansona do tej pory mrozi krew w żyłach, chociaż niedawno minęło od niej 49 lat. Żona Romana Polańskiego była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy członkowie grupy bestialsko zamordowali ją i jej przyjaciół w willi w Los Angeles. Nawiązanie przez Tarantino do tych wydarzeń wywołuje liczne kontrowersje. „Nazywanie mojego projektu filmem o Charlesie Mansonie jest jak nazywanie Bękartów wojny filmem o Adolfie Hitlerze”, skomentował jednak reżyser w jednym z wywiadów.

Polak w filmie Tarantino

Duże zaciekawienie budzi także obsada, na jaką zdecydował się kontrowersyjny reżyser. Zdjęcia do filmu ruszyły już jakiś czas temu i w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu. W głównych rolach wystąpią Leonardo DiCaprio i Brad Pitt. Wcześniej pojawiła się także informacja, że w postać Polańskiego ma wcielić się polski aktor, aby nadać jego postaci autentyzmu. Polscy fani długo spekulowali na ten temat, ale wiadomo już w Once Upon A Time In Hollywood zagra Rafał Zawierucha, 31-letni aktor znany między innymi z ról w filmach Jack Strong i Bogowie oraz serialach Przepis na życie czy Przyjaciółki. W Polsce nie cieszy się jeszcze wielką popularnością, ale rola w hollywoodzkim hicie z pewnością będzie dla niego furtką do wielkiej światowej kariery.

Poza nimi w obsadzie pojawia się cała plejada gwiazd – Al Pacino, Margot Robbie i Dakota Fanning. Film trafi do kin dopiero za rok, około pięćdziesiątej rocznicy zabójstwa Sharon Tate, wypadającej 9 sierpnia. 

Rafał Zawierucha
Fot. Tomasz Zukowski/East News

Sharon Tate, Roman Polański
Fot. East News

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Narodziny gwiazdy, czyli Julia Wieniawa o trudnych wyborach i drodze do sukcesu. Plus Wielki Horoskop na 2019 rok!