ZE ŚWIATA KULTURY

Narkotyczny thriller z Warszawą w tle... Premiera Ślepnąc od świateł już jesienią!

Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka

Weronika Kostyra 24 sierpnia 2018 13:29
Ślepnąc od świateł, serial HBO
Fot. Materiały prasowe

W sieci ukazał się zwiastun nowego polskiego serialu HBO Ślepnąc od świateł. Od razu wzbudził ogromne zainteresowanie widzów, którzy już nie mogą doczekać się jego premiery. Ośmioodcinkowy serial w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka.

O czym jest Ślepnąc od świateł, nowy serial HBO?

Ślepnąc od świateł to historia warszawskiego dilera, Kuby (w tej roli debiutujący Kamil Nożyński). Jest perfekcjonistą i prowadzi życie, które jest zagadką dla otoczenia. Jego klientami są gwiazdy, celebryci, politycy, bogate panie domu. Kuba obraca się w towarzystwie gangsterów , a jedyną bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina. Wypalony i zmęczony życiem, postanawia od niego uciec do Argentyny. Kiedy do wylotu pozostaje mu tydzień, z więzienia wychodzi gangster Dario. Kuba musi zmierzyć się z prawdą i ze swoją przeszłością…

Ślepnąc od świateł to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem”, powiedział o serialu jego reżyser Krzysztof Skonieczny.

W obsadzie między innymi: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura, Janusz Chabior, Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Premiera Ślepnąc od świateł jesienią. Będziecie oglądać? 

Ślepnąc od świateł, serial HBO
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Paulina Krupińska w szczerej rozmowie o macierzyństwie!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Małgorzata i Radosław Majdanowie o tym, czego nauczyli się o sobie dzięki podróżom! Zobacz ich niezwykłe zdjęcia z Izraela!