ZE ŚWIATA MUZYKI

Z okazji 20-lecia zespołu Spice Girls nagrały nową piosenkę. W maju planują wrócić z całą płytą!

Weronika Bruździak-Gębura 24 listopada 2016 16:30
Spice Girls
Fot. Spice Girls GEM Youtube

Geri Halliwell, Emma Bunton i Mel B – trzy gwiazdy zespołu Spice Girls nagrały razem nowy kawałek. Właśnie wyciekł do sieci.

 

Nazwa od pierwszych liter ich imion

Spicetki nagrały „Song for her” z okazji 20-lecia wydania debiutanckiego singla „Wannabe”. Nowy utwór promują pod nazwą GEM - od pierwszych liter ich imion. Ich wspólna płyta ma się ukazać wiosną 2017 roku. W projekcie nie wzięły udziału Mel C i Victoria Beckham. Ostatni wspólny występ zespołu Spice Girls miał miejsce w 2012 roku z okazji zakończenia olimpiady w Londynie.

 

Posłuchaj nowej piosenki Spice Girls:

 

 

 

Ponad 80 milionów sprzedanych płyt

Spice Girls był jednym z najpopularniejszych brytyjskich zespołów w latach 90. Sprzedały ponad 80 milionów płyt na całym świecie. W 1997 roku wystąpiły w filmie „Spice World”. Managerem zespołu był Simon Fuller, twórca programu telewizyjnego „ Pop Idol”, który w Polsce znany jest jako „Idol” (właśnie trwają castingi do kolejnej edycji).

 

Dziewczyny nagrały razem trzy płyty: „Spice” (1996), „Spiceworld” (1997) i „Forever” (2000). W maju 1998 roku z zespołu odeszła Geri Halliwell, by rozpocząć karierę solową. Wydała płytę, podobnie jak prawie wszystkie koleżanki z zespołu, nie licząc Victorii Beckham, która nagrała co prawda kilka singli, by ostatecznie zająć się projektowaniem ubrań.

 

Polecamy też: Król występów na żywo, ofiara AIDS, autor hitu wszech czasów. 25 lat temu zmarł Freddie Mercury

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Krystyna Janda opowiada o tym, jak nie poddać się losowi i robić to, co się kocha