O TYM SIĘ MÓWI

Ta historia wyjaśnia, dlaczego Christian Grey pokochał ostry seks

Skrzywdzony czy wyuzdany?

Sabina Zięba 9 lutego 2018 17:45
Fot. Materiały prasowe

Ta seria rozbudziła wyobraźnię niejednej kobiety. „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Ciemniejsza strona Greya” oraz „Nowe oblicze Greya” to trylogia opowiadająca historię miłości Anastasii Steele i Christiana Greya, młodego, przystojnego biznesmena, który podoba się wszystkim kobietom. Dzięki swojemu urokowi i bogactwu przyciąga je jak muchy. Jedną z nich jest główna bohaterka, która zakochuje się po uszy i odkrywa jego ciemną stronę. Co wiemy o tym intrygującym mężczyźnie? Za co pokochały go kobiety?

Polecamy też: Już niedługo premiera „Nowego oblicza Greya”! Przypominamy najgorętsze sceny z pierwszej części... Pamiętacie je wszystkie?

Mroczna przeszłość Christiana Greya. Dlaczego pokochał ostry seks?

Gdy poznajemy Christiana w pierwszej części, ma 27 lat. Niechętnie opowiada o swojej przeszłości i od razu wiadomo, że skrywa liczne tajemnice. Okazuje się, że praktykowanie BDSM to nie wszystko, a te zachowania pośrednio wynikają z jego trudnego dzieciństwa. Jest synem uzależnionej od narkotyków prostytutki, nie zna ojca. Sam w książce o matce mówi: "(...) nie dbała o mnie. Nie chroniła przed swoim alfonsem. To chyba ja opiekowałem się nią. Kiedy w końcu się zabiła, dopiero po czterech dniach ktoś podniósł alarm i nas znalazł... To pamiętam". Gdy przywieziono go w ciężkim szoku do szpitala, akurat dyżur miała dr. Grace Trevelyan Grey, która postanowiła go adoptować. Przed tym faktem przez parę miesięcy żył w rodzinie zastępczej wraz z Jackiem Hydem, który to pojawia się w drugiej i trzeciej części. Tak ten fakt wspominał ojczym Christiana: „Moja żona miała właśnie dyżur, kiedy przywiozła go policja. Skóra i  kości, do tego mocno odwodniony. W ogóle nie mówił. W zasadzie nie odzywał się przez niemal dwa lata. To gra na pianinie w końcu go otworzyła. Och, no i pojawienie się Mii, rzecz jasna". To właśnie Mia była kolejnym przygarniętym przez małżeństwo Greyów dzieckiem. Christian był zachwycony młodszą siostrą i to odmieniło jego życie.

Zobacz też: Nie uwierzycie, jak wyglądał Jamie Dornan! Filmowy Christian Grey przeszedł niesamowitą metamorfozę

W wieku nastoletnim też nie było mu łatwo

W starszym wieku często się bił i nadużywał alkoholu. Gdy miał piętnaście lat, uwiodła go przyjaciółka matki, Elena Lincoln, zwana przez Anę Panią Robinson. Miała specjalne upodobania i wprowadziła go w świat BDSM. Trwał z nią w związku w roli „uległego” przez sześć lat, do czasu, aż o fakcie dowiedział się jej mąż – pobił ją tak dotkliwie, że wylądowała w szpitalu. Wówczas Christian na krótki czas znalazł się na studiach, ale szybko to porzucił, by za pieniądze otrzymane od Pani Robinson otworzyć własną firmę. Niestety, mimo niepraktykowania dalszych kontaktów seksualnych z Eleną, Christian nie potrafił już żyć normalnie. Przed Aną miał piętnaście „uległych” i to on przyjmował rolę dominującą.

Polecamy:  Dakota Johnson, gwiazda „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, przeszła niezwykłą metamorfozę! Nie zawsze zachwycała...
 

Dlaczego Christian Grey ma koszmary?

To przez te wszystkie traumatyczne wydarzenia w dorosłym życiu często miewa koszmary i nie sypia z kobietami w jednym łóżku. Nie pozwala się także dotykać, co jest jego „granicą bezwzględną”. Kobiety onieśmiela swoją wyniosłością i przedmiotowym traktowaniem ludzi. Mimo tego wzbudza w nich ciekawość, a gdy poznają fakty z jego życia – wszechogarniające współczucie. Dopiero Anastasia Steele zmienia jego przyzwyczajenia i Christian zdaje sobie sprawę, że potrafi obdarzyć kogoś miłością i tak naprawdę każdy jest do niej zdolny.

W najnowszej, trzeciej części filmu, temat jego dzieciństwa i traum z nim związanych odgrywa istotną rolę. Jaką? O tym przekonacie się, wybierając do kina.

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Chris Pratt zachwyca w kolejnej części Jurassic World!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!