Top 15 najlepszych komedii 2017 roku! NASZ RANKING

Polub stronę
Dlaczego on?

Ned Fleming (Bryan Cranston) jest właścicielem podupadającej drukarni. Niespodziewanie dowiaduje się, że jego studiująca w Kalifornii córka Stephanie (Zoey Deutch) od jakiegoś czasu spotyka się z chłopakiem. Kiedy rodzina Flemingów dociera do Kalifornii, by go poznać, okazuje się, że to miliarder Laird Mayhew (James Franco). Bezpośredni Laird rozwiń »

Ned Fleming (Bryan Cranston) jest właścicielem podupadającej drukarni. Niespodziewanie dowiaduje się, że jego studiująca w Kalifornii córka Stephanie (Zoey Deutch) od jakiegoś czasu spotyka się z chłopakiem. Kiedy rodzina Flemingów dociera do Kalifornii, by go poznać, okazuje się, że to miliarder Laird Mayhew (James Franco). Bezpośredni Laird robi wszystko, by przypodobać się Nedowi, ale starania przynoszą odwrotny skutek.

Kontrast to motor napędowy wielu komedii, także i filmu Dlaczego on? w reżyserii Johna Hamburga. Stare kontra młode, stateczne kontra zwariowane, rozważne kontra żywiołowe – filmowe starcie pokoleń zapewnia sporą dawkę humoru, choć należy być przygotowanym na to, że nie zawsze jest to humor najwyższych lotów.

Dystrybucja w Polsce: Imperial Cinepix

Volta

Podczas remontu mieszkania w odziedziczonej po dziadku kamienicy, Wiki (Olga Bołądź) odnajduje ukrytą w ścianie drogocenną koronę króla Kazimierza Wielkiego. Znalezisko zwraca uwagę faceta jej przyjaciółki Agi (Aleksandra Domańska), Bruna Volty (Andrzej Zieliński). Volta jest specem od wizerunku, który ma nadzieję na to, że korona pomoże rozwiń »

Podczas remontu mieszkania w odziedziczonej po dziadku kamienicy, Wiki (Olga Bołądź) odnajduje ukrytą w ścianie drogocenną koronę króla Kazimierza Wielkiego. Znalezisko zwraca uwagę faceta jej przyjaciółki Agi (Aleksandra Domańska), Bruna Volty (Andrzej Zieliński). Volta jest specem od wizerunku, który ma nadzieję na to, że korona pomoże zwyciężyć w wyborach prezydenckich jego podopiecznemu Kazimierzowi Dolnemu (Jacek Braciak).

Z pewnością nie jest Volta najlepszym filmem w reżyserskiej karierze Juliusza Machulskiego, ale to duży skok jakościowy po słabej Ambassadzie. Widzowie znajdą tu wszystko, co w twórczości reżysera najlepsze. Zabawne dialogi, ciekawą obsadę i pełną zwrotów akcji kryminalną intrygę, która nie zawsze trzyma się praw logiki, ale zapewnia dobrą zabawę.

Dystrybucja w Polsce: Kino Świat

Gru, Dru i Minionki

Agent Ligi Antyzłoczyńców Gru (Steve Carell) razem z żoną, agentką Lucy (Kristen Wiig) bezskutecznie próbują schwytać groźnego Baltazara Bratta (Trey Parker). To były gwiazdor dziecięcy, który popadł w niełaskę i wstąpił na drogę przestępstwa. Niepowodzenie kosztuje Gru i Lucy utratę pracy. Aby do niej wrócić, spróbują rozwiń »

Agent Ligi Antyzłoczyńców Gru (Steve Carell) razem z żoną, agentką Lucy (Kristen Wiig) bezskutecznie próbują schwytać groźnego Baltazara Bratta (Trey Parker). To były gwiazdor dziecięcy, który popadł w niełaskę i wstąpił na drogę przestępstwa. Niepowodzenie kosztuje Gru i Lucy utratę pracy. Aby do niej wrócić, spróbują schwytać Bratta raz jeszcze. Pomoże im w tym odnaleziony bliźniak Gru: Dru.

Wszyscy kochają Minionki, nic więc dziwnego, że po raz czwarty trafiły na duży ekran. I po raz kolejny film o nich pobił kasowe rekordy. Filmowi Gru, Dru i Minionki brakuje uroku pierwszej części Jak ukraść księżyc, Despicable Me z 2010 roku, ale to nadal animacja na najwyższym poziomie.

Dystrybucja w Polsce: United International Pictures

Strażnicy Galaktyki vol. 2

W wyniku konfliktu z rasą Suwerennych, Strażnicy Galaktyki zmuszeni są do schronienia się na tajemniczej planecie. Jej jedynym mieszkańcem, nie licząc służącej Mantis (Pom Klementieff), jest charyzmatyczny Ego (Kurt Russell). Okazuje się, że to ojciec dowodzącego Strażnikami Star-Lorda (Chris Pratt). Gdy jego niecne plany wyjdą na jaw, Strażnicy Galaktyki rozwiń »

W wyniku konfliktu z rasą Suwerennych, Strażnicy Galaktyki zmuszeni są do schronienia się na tajemniczej planecie. Jej jedynym mieszkańcem, nie licząc służącej Mantis (Pom Klementieff), jest charyzmatyczny Ego (Kurt Russell). Okazuje się, że to ojciec dowodzącego Strażnikami Star-Lorda (Chris Pratt). Gdy jego niecne plany wyjdą na jaw, Strażnicy Galaktyki będą musieli walczyć nie tylko z najemnikami nasłanymi przez Suwerennych, ale i z samym Ego.

Piętnasty film z kinowego uniwersum Marvela to kontynuacja hitu z 2014 roku: Strażnicy Galaktyki. Przygody kosmicznych awanturników zapewniają dużo komiksowych emocji, ale i sporą dawkę humoru, który cechuje tę serię. Bądź co bądź źródłem sukcesu obydwu filmów jest autoironiczne podejście do komiksowego tematu. W jednej z epizodycznych ról wystąpił w Strażnikach Galaktyki vol. 2 Sylvester Stallone, a głosu postaciom szopa Rocketa i Małego Groota ponownie użyczyli Bradley Cooper i Vin Diesel.

Dystrybucja w Polsce: Galapagos Films

Baywatch. Słoneczny patrol

Słoneczny Patrol, Baywatch to elitarny oddział ratowników morskich działający na plażach Emerald Bay na Florydzie. Na jego czele stoi nieustraszony Mitch Buchannon. Wkrótce Baywatch powiększa się o troje nowych członków, w tym o byłego mistrza olimpijskiego w pływaniu Matta Brody'ego (Zac Efron). Przed nimi śledztwo w sprawie rozprowadzanych rozwiń »

Słoneczny Patrol, Baywatch to elitarny oddział ratowników morskich działający na plażach Emerald Bay na Florydzie. Na jego czele stoi nieustraszony Mitch Buchannon. Wkrótce Baywatch powiększa się o troje nowych członków, w tym o byłego mistrza olimpijskiego w pływaniu Matta Brody'ego (Zac Efron). Przed nimi śledztwo w sprawie rozprowadzanych na plaży narkotyków. Ślady prowadzą do pięknej bizneswoman Victorii Leeds (Priyanka Chopra).

Było tylko kwestią czasu, kiedy popularny serial telewizyjny Słoneczny patrol z Davidem Hasselhoffem i Pamelą Anderson doczeka się kinowej ekranizacji. Obie gwiazdy telewizyjnego pierwowzoru pojawiły się zresztą w małych rólkach w filmie Setha Gordona. Nie wszystkim efekt filmowej adaptacji przypadł do gustu, ale pięknych… widoków nie sposób mu odmówić.

Dystrybucja w Polsce: United International Pictures

Podobne rankingi

Top 15 najlepszych horrorów 2017 roku! NASZ RANKING

PL_Pub_Plakat_One_sheet_IT Film Name: TO Copyright: No Data Photo Credit: No Data Caption: No Data plakat z filmu Uciekaj! United International Pictures, TylkoHity.pl plakat filmu Autopsja Jane Doe. Monolith Films plakat filmu Obcy Przymierze. Imperial Cinepix plakat filmu Mięso. United International Pictures, TylkoHity.pl
cały ranking

Top 20 najlepszych filmów 2017 roku! NASZ RANKING

plakat filmu La La Land. Monolith Films plakat filmu Manchester by the Sea. United International Pictures, TylkoHity.pl MOONLIGHT PL_Pub_Plakat_One_sheet_DUNKIRK Film Name: DUNKIERKA Copyright: No Data Photo Credit: No Data Caption: No Data PL_Pub_Plakat_One_sheet_IT Film Name: TO Copyright: No Data Photo Credit: No Data Caption: No Data
cały ranking