Top 15 najlepszych komedii 2017 roku! NASZ RANKING

Polub stronę
Carrie Pilby

Carrie Pilby (Bel Powley) to dziewiętnastoletnia samotniczka z wysokim ilorazem inteligencji, która ukończyła studia na Harvardzie. Nie potrafi jednak cieszyć się życiem, a o innych ludziach nie ma najlepszego zdania. Pod wpływem terapeuty (Nathan Lane) powstaje lista rzeczy, które Carrie powinna zrobić do końca roku. Dzięki temu wkrótce rozwiń »

Carrie Pilby (Bel Powley) to dziewiętnastoletnia samotniczka z wysokim ilorazem inteligencji, która ukończyła studia na Harvardzie. Nie potrafi jednak cieszyć się życiem, a o innych ludziach nie ma najlepszego zdania. Pod wpływem terapeuty (Nathan Lane) powstaje lista rzeczy, które Carrie powinna zrobić do końca roku. Dzięki temu wkrótce pozna dwóch interesujących facetów (William Moseley, Jason Ritter).

Cały ciężar odpowiedzialności za powodzenie filmu Carrie Pilby spoczął na barkach występującej w roli tytułowej Bel Powley. Aktorka znakomicie poradziła sobie z zadaniem i to głównie dzięki niej film Carrie Pilby w reżyserii Susan Johnson jest sympatycznym komediodramatem o szukaniu radości życia. Film został oparty na motywach bestsellerowej powieści autorstwa Caren Lissner. Wystąpili w nim również Gabriel Byrne, Vanessa Bater i Colin O’Donoghue.

Dystrybucja w Polsce: Mayfly

Baby Driver

Baby (Ansel Elgort) to ulubiony kierowca gangstera Doca (Kevin Spacey), który traktuje młodego chłopaka jak swój talizman. Wszystkie napady, w których jako kierowca brał udział Baby, zakończyły się sukcesem. Baby chciałby jednak wycofać się z przestępczej drogi i rozpocząć nowe życie. Okazją do tego jest poznanie kelnerki Debory (Lily rozwiń »

Baby (Ansel Elgort) to ulubiony kierowca gangstera Doca (Kevin Spacey), który traktuje młodego chłopaka jak swój talizman. Wszystkie napady, w których jako kierowca brał udział Baby, zakończyły się sukcesem. Baby chciałby jednak wycofać się z przestępczej drogi i rozpocząć nowe życie. Okazją do tego jest poznanie kelnerki Debory (Lily James), w której się zakochuje. Jednak Doc nie da tak łatwo za wygraną.

Nie ostatnia to sensacyjna komedia na tej liście najlepszych komedii 2017 roku. Filmowi Edgara Wrighta bliżej co prawda kina sensacyjnego, ale wobec braku rasowych komedii w repertuarze kin, które mogłyby znaleźć się w tym zestawieniu, rozrywkowy Baby Driver jest dobrą alternatywą dla widza, który szuka dobrej zabawy. Sympatyczny główny bohater, miłość, która jest motorem napędowym jego działań, świetna muzyka i ekscytujący montaż scen pościgów to główne atuty tego utrzymanego w lekkiej konwencji filmu.

Dystrybucja w Polsce: United International Pictures

W starym, dobrym stylu

Joe Harding (Michael Caine), Willie Davis (Morgan Freeman) i Albert Garner (Alan Arkin) to trzech długoletnich przyjaciół, którzy z dnia na dzień tracą swoje emerytury. To poważna komplikacja dla Joego, który opiekuje się swoją córką i wnuczką oraz dla Williego, który potrzebuje pieniędzy na ratującą życie operację. Staruszkowie rozwiń »

Joe Harding (Michael Caine), Willie Davis (Morgan Freeman) i Albert Garner (Alan Arkin) to trzech długoletnich przyjaciół, którzy z dnia na dzień tracą swoje emerytury. To poważna komplikacja dla Joego, który opiekuje się swoją córką i wnuczką oraz dla Williego, który potrzebuje pieniędzy na ratującą życie operację. Staruszkowie postanawiają obrabować bank, który przyczynił się do ich fatalnej sytuacji finansowej.

Wesołe jest życie staruszka, chciałoby się zanucić po seansie filmu W starym, dobrym stylu. Nawet jeśli rozpoczynają go ogromne kłopoty finansowe głównych bohaterów. Szybko biorą jednak życie za bary, a przygotowania do skoku i sam napad są źródłem humoru sytuacyjnego, którym film Zacha Braffa stoi. W starym, dobrym stylu to remake filmu Going in Style z 1979 roku w reżyserii Martina Bresta. Arta Carneya, George’a Burnsa i Lee Strasberga zastąpili tu Michael Caine, Morgan Freeman i Alan Arkin.

Dystrybucja w Polsce: Galapagos Films

Kingsman: Złoty krąg

Niemal w całości zostaje zniszczona brytyjska agencja Kingsman. Z życiem udaje się ujść jedynie agentowi Eggsy'emu (Taron Egerton) i technikowi Merlinowi (Mark Strong). W tej sytuacji w wytropieniu sprawcy zamachu niezbędna będzie pomoc amerykańskich kolegów po fachu, agentów Statesman! Pierwsze tropy w tajemniczej sprawie prowadzą do handlującej rozwiń »

Niemal w całości zostaje zniszczona brytyjska agencja Kingsman. Z życiem udaje się ujść jedynie agentowi Eggsy'emu (Taron Egerton) i technikowi Merlinowi (Mark Strong). W tej sytuacji w wytropieniu sprawcy zamachu niezbędna będzie pomoc amerykańskich kolegów po fachu, agentów Statesman! Pierwsze tropy w tajemniczej sprawie prowadzą do handlującej narkotykami Poppy (Julianne Moore).

Druga część kinowego hitu Kingsman: Tajne służby powtórzyła sukces poprzednika. Dobrą zabawę zagwarantowała absurdalna akcja pełna kaskaderskich popisów, zabawne dialogi oraz gwiazdorska obsada. W filmie Matthew Vaughna wystąpili również Colin Firth, Channing Tatum, Pedro Pascal, Jeff Bridges i Halle Berry.

Dystrybucja w Polsce: Imperial Cinepix

Bodyguard Zawodowiec

Michael Bryce (Ryan Reynolds) był kiedyś jednym z najlepszych ochroniarzy w Europie. Dawne lata chwały ma już jednak dawno za sobą. Szansa na powrót do elity nadarza się wraz z procesem podejrzanego o ludobójstwo dyktatora Białorusi (Gary Oldman). Zeznający w nim płatny zabójca Darius Kinkaid (Samuel L. Jackson) ma zostać przetransportowany rozwiń »

Michael Bryce (Ryan Reynolds) był kiedyś jednym z najlepszych ochroniarzy w Europie. Dawne lata chwały ma już jednak dawno za sobą. Szansa na powrót do elity nadarza się wraz z procesem podejrzanego o ludobójstwo dyktatora Białorusi (Gary Oldman). Zeznający w nim płatny zabójca Darius Kinkaid (Samuel L. Jackson) ma zostać przetransportowany do Hagi. Zadania, na prośbę byłej narzeczonej (Elodie Yung), podejmuje się Bryce.

Kto nie zna i nie kocha takich filmów jak Zabójcza broń czy Ostatni skaut? Podobnie jak i Bodyguard Zawodowiec są one przykładami tzw. buddy-movie. To pełne akcji komedie sensacyjne, w których dwie całkowicie odmienne osobowości starają się pracować razem, by pokonać wspólnego wroga. W filmie Patricka Hughesa ochroniarz łączy siły z płatnym zabójcą, by pokonać dyktatora. Jest emocjonująco i zabawnie.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Podobne rankingi

Top 15 najlepszych horrorów 2017 roku! NASZ RANKING

PL_Pub_Plakat_One_sheet_IT Film Name: TO Copyright: No Data Photo Credit: No Data Caption: No Data plakat z filmu Uciekaj! United International Pictures, TylkoHity.pl plakat filmu Autopsja Jane Doe. Monolith Films plakat filmu Obcy Przymierze. Imperial Cinepix plakat filmu Mięso. United International Pictures, TylkoHity.pl
cały ranking

Top 20 najlepszych filmów 2017 roku! NASZ RANKING

plakat filmu La La Land. Monolith Films plakat filmu Manchester by the Sea. United International Pictures, TylkoHity.pl MOONLIGHT PL_Pub_Plakat_One_sheet_DUNKIRK Film Name: DUNKIERKA Copyright: No Data Photo Credit: No Data Caption: No Data PL_Pub_Plakat_One_sheet_IT Film Name: TO Copyright: No Data Photo Credit: No Data Caption: No Data
cały ranking