NASZ RANKING: Top 20 najlepszych filmów o miłości 2017 roku!

Polub stronę
La La Land

Mia (Emma Stone) to aktorka, która liczy na to, że w końcu zrobi karierę. Póki co, biegając od castingu na casting, pracuje w kawiarni na terenie jednego z hollywoodzkich studiów filmowych. Sebastian (Ryan Gosling) marzy o otworzeniu własnej restauracji z muzyką jazzową graną na żywo. Zanim to nastąpi łapie każdą chałturę. Pierwsze spotkania rozwiń »

Mia (Emma Stone) to aktorka, która liczy na to, że w końcu zrobi karierę. Póki co, biegając od castingu na casting, pracuje w kawiarni na terenie jednego z hollywoodzkich studiów filmowych. Sebastian (Ryan Gosling) marzy o otworzeniu własnej restauracji z muzyką jazzową graną na żywo. Zanim to nastąpi łapie każdą chałturę. Pierwsze spotkania Mii i Sebastiana nie zwiastują wielkiej przyjaźni, ale wkrótce oboje wspierają się w swoich dążeniach do osiągnięcia sukcesu.

Roztańczona i rozśpiewana bajka prosto z hollywoodzkiej krainy snów zachwyciła widzów, a twórcom filmu przyniosła 14 nominacji do Oscara. Ostatecznie La La Land zwyciężył w sześciu kategoriach. Opowiadający o marzycielach La La Land zabiera widzów w wyidealizowaną podróż po filmowym Los Angeles. Oprawą do nie zawsze łatwej miłości Mii i Sebastiana są tu taneczne popisy przywodzące na myśl klasyczne hollywoodzkie musicale oraz wpadające w ucho piosenki. Jedna z nich – „City of Stars” – została nagrodzona Oscarem dla najlepszej piosenki roku. Szczególne wrażenie wywarła na widzach otwierająca film scena taneczna z udziałem kierowców stojących w ogromnym korku. Została ona nakręcona jednym ujęciem, tzw. mastershotem.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Moonlight

Chrion od najmłodszych lat był prześladowany przez kolegów. Wychowywany przez matkę narkomankę (Naomie Harris), spokojny dom znalazł dopiero u handlarza narkotyków Juana (Mahershala Ali). Juan zaopiekował się chłopcem i udzielił pierwszych ważnych lekcji życiowych. Po latach, znany pod pseudonimem Black (Trevante Rhodes), Chiron po raz kolejny rozwiń »

Chrion od najmłodszych lat był prześladowany przez kolegów. Wychowywany przez matkę narkomankę (Naomie Harris), spokojny dom znalazł dopiero u handlarza narkotyków Juana (Mahershala Ali). Juan zaopiekował się chłopcem i udzielił pierwszych ważnych lekcji życiowych. Po latach, znany pod pseudonimem Black (Trevante Rhodes), Chiron po raz kolejny spotyka przyjaciela Kevina (André Holland). Kiedyś spędzili ze sobą kilka niezapomnianych chwil, lecz ich przyjaźń została wystawiona na ciężką próbę.

Moonlight to bezsprzecznie jeden z najlepszych filmów 2017 roku. O tym pozbawionym wielkich nazwisk w obsadzie filmie zaczęło być głośno za sprawą Złotego Globu, jaki otrzymał dla najlepszego filmowego dramatu. Sukces Moonlight ugruntował Oscar dla najlepszego filmu roku. W tej opowieści o dojrzewaniu i o tym, jak trudno jest odnaleźć się wrażliwej osobie w świecie zdominowanym przez kult męskości, trudna miłość jest jednym z głównych tematów. Bezkompromisowe podejście do niego sprawiło, że powstał film surowy, ale zarazem szczery i zapadający w pamięć. Scenariusz filmu powstał na motywach niepublikowanej, częściowo autobiograficznej sztuki pod tytułem „In Moonlight Black Boys Look Blue” autorstwa Tarella Alvina McCraneya.

Dystrybucja w Polsce: Solopan

A Ghost Story

C (Casey Affleck) i M (Rooney Mara) to para, która nie może dojść do porozumienia w sprawie wyprowadzki z cichego domu na prowincji. Pewnego dnia C ginie w wypadku samochodowym, pozostawiając pogrążoną w żałobie M. Wkrótce C budzi się w szpitalnym prosektorium i orientuje, że może przemierzać szpital pod postacią ducha w białym prześcieradle rozwiń »

C (Casey Affleck) i M (Rooney Mara) to para, która nie może dojść do porozumienia w sprawie wyprowadzki z cichego domu na prowincji. Pewnego dnia C ginie w wypadku samochodowym, pozostawiając pogrążoną w żałobie M. Wkrótce C budzi się w szpitalnym prosektorium i orientuje, że może przemierzać szpital pod postacią ducha w białym prześcieradle z czarnymi otworami na oczy. Decyduje się wrócić do domu, by być blisko ukochanej, która nie ma pojęcia, że C jest przy niej.

Zdecydowanie najskromniejszy na liście najlepszych filmów o miłości 2017 roku. A Ghost Story wzbudza skrajne opinie: od zachwytu po znudzenie. I rzeczywiście, jest A Ghost Story filmem dla cierpliwego widza, który potrafi utrzymać skupienie nawet w trakcie kilkuminutowych scen, w których pozornie nic się nie dzieje. Film w reżyserii Davida Lowery'ego to potężna bomba emocjonalna, który wzruszy każdego, kto kiedykolwiek coś stracił.

Dystrybucja w Polsce: United International Pictures Sp. z o.o.

Piękna i Bestia

W wyniku klątwy rzuconej na bezdusznego księcia (Dan Stevens), zostaje on przemieniony w Bestię. Ofiarą klątwy padają też jego służący, którzy zostają zamienieni w przedmioty domowe. Klątwa będzie działać do chwili aż Bestia zakocha się ze wzajemnością. Mijają lata. Do położonego na odludziu zamku Bestii w poszukiwaniu ojca trafia piękna Bella rozwiń »

W wyniku klątwy rzuconej na bezdusznego księcia (Dan Stevens), zostaje on przemieniony w Bestię. Ofiarą klątwy padają też jego służący, którzy zostają zamienieni w przedmioty domowe. Klątwa będzie działać do chwili aż Bestia zakocha się ze wzajemnością. Mijają lata. Do położonego na odludziu zamku Bestii w poszukiwaniu ojca trafia piękna Bella (Emma Watson). Zostając tu na dłużej zaczyna zauważać w Bestii coś więcej niż tylko potwora, jakim jest na pierwszy rzut oka.

Ryzykowny pomysł realizacji aktorskiej wersji jednej z najbardziej znanych bajek ze studia Walta Disneya okazał się strzałem w dziesiątkę. Piękna i Bestia w reżyserii Billa Condona została najbardziej dochodowym filmem muzycznym w historii kina. Skomponowane przez Alana Menkena piosenki są tu tłem dla klasycznej miłosnej opowieści z morałem opowiedzianej w efektowny sposób. Sukces filmu Piękna i Bestia sprawił, że wkrótce w kinach zobaczymy kolejne aktorskie wersje znanych filmów animowanych. W przygotowaniu są między innymi Mulan i... Król lew.

Dystrybucja w Polsce: Galapagos Films

Maudie

Maudie Dowley (Sally Hawkins) to uzdolniona plastycznie dziewczyna, którą po śmierci rodziców opiekuje się ciotka (Gabrielle Rose). Brat Maud, Charles (Zachary Bennett), uważa, że siostra sama nie poradzi sobie w życiu. Maudie postanawia znaleźć pracę i zacząć życie na własny rachunek. Zostaje gospodynią oschłego sprzedawcy ryb Everetta Lewisa rozwiń »

Maudie Dowley (Sally Hawkins) to uzdolniona plastycznie dziewczyna, którą po śmierci rodziców opiekuje się ciotka (Gabrielle Rose). Brat Maud, Charles (Zachary Bennett), uważa, że siostra sama nie poradzi sobie w życiu. Maudie postanawia znaleźć pracę i zacząć życie na własny rachunek. Zostaje gospodynią oschłego sprzedawcy ryb Everetta Lewisa (Ethan Hawke). Wkrótce malowane przez nią obrazki znajdują pierwszych nabywców, a malarką zaczyna interesować się telewizja.

Biografia najbardziej znanej kanadyjskiej artystki ludowej – Maud Lewis – udowadnia, że miłość może rozkwitnąć nawet w małym domku położonym na zupełnym odludziu. Pomiędzy dwójką ludzi różniących się w zasadzie wszystkim. Maudie w reżyserii Aisling Walsh to zarazem subtelny film o miłości, jak i ciekawe kino biograficzne przybliżające sylwetkę malarki. Maud Lewis w drodze do szczęścia pokonała wiele przeciwności losu, w tym utrudniający jej malowanie artretyzm.

Dystrybucja w Polsce: Hagi Film

Podobne rankingi

NASZ RANKING: Top 20 najlepszych komedii 2017 roku!

plakat z filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Aurora Films plakat filmu Toni Erdmann. Gutek Film plakat filmu Alibi.com. Monolith Films plakat filmu Thor: Ragnarok. Disney plakat filmu The Square. Gutek Film
cały ranking

Top 15 najlepszych horrorów 2017 roku! NASZ RANKING

PL_Pub_Plakat_One_sheet_IT  Film Name: TO  Copyright: No Data  Photo Credit: No Data  Caption: No Data plakat z filmu Uciekaj! United International Pictures, TylkoHity.pl plakat filmu Autopsja Jane Doe. Monolith Films plakat filmu Obcy Przymierze. Imperial Cinepix plakat filmu Mięso. United International Pictures, TylkoHity.pl
cały ranking

NASZ RANKING: Top 30 najlepszych filmów 2017 roku!

plakat filmu La La Land. Monolith Films plakat filmu Manchester by the Sea. United International Pictures, TylkoHity.pl MOONLIGHT plakat filmu The Florida Project. M2 Films PL_Pub_Plakat_One_sheet_DUNKIRK  Film Name: DUNKIERKA  Copyright: No Data  Photo Credit: No Data  Caption: No Data
cały ranking