Zainspiruj się... kultowymi postaciami z filmów!

Sabina Zięba 29 października 2017 12:00

Już we wtorek 31 października będziemy obchodzić Halloween! Ten zwyczaj związany z maskaradą, najhuczniej obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W Polsce święto pojawiło się w latach 90. i teraz coraz częściej można spotkać przebrane za upiory osoby. Oczywiście głównym symbolem wydarzenia jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami, ale popularny jest również motyw demonów, wampirów, zombie, czarownic i czarodziejów oraz czarnych kotów. A skąd wziął się zwyczaj przebierania się w wigilię Wszystkich Świętych? Otóż sądzi się, że właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów.

Polecamy też: Halloween zbliża się wielkimi krokami! Zobaczcie, gdzie kupić 10 najspektakularniejszych kostiumów tego roku

Jeżeli również szykujecie się na imprezę z okazji Halloween, ale jeszcze nie zdążyliście wymyślić kostiumu, zajrzyjcie do naszej galerii! Przypominamy najbardziej charakterystycznych bohaterów filmowych, których kostiumy idealnie nadają się na Święto Duchów. Pamiętacie te role?

1/7
Copyright @Materiały prasowe
1/7

Diabolina, czyli Angelina Jolie w filmie "Czarownica"

Polecamy też: To był weekend halloweenowych imprez! Wybraliśmy dla Was najlepiej przebrane polskie i zagraniczne gwiazdy

2/7
Copyright @Materiały prasowe
2/7

Heath Ledger w "Batmanie" jako Joker. To za tę niezwykłą rolę dostał w 2009 roku pośmiertnie Oscara, jako drugi aktor w historii.

Polecamy też: Jak się bawi polski świat mody? Zobaczcie, jak na halloweenową imprezę przebrali się m.in. Jessica Mercedes i Dawid Woliński!

3/7
Copyright @Materiały prasowe
3/7

Voldemort, czyli Ralph Fiennes, w serii filmów o Harrym Potterze

Polecamy też: Gratka dla fanów Harry'ego Pottera! Kultowy bohater powraca... na ubraniach i gadżetach!

4/7
Copyright @Materiały prasowe
4/7
5/7
Copyright @Materiały prasowe
5/7

Stanley Ipkiss, czyli Jim Carrey w filmie "Maska"

Polecamy też: Jim Carrey trafi przed sąd? Zagraniczne media ujawniają zaskakujące informacje!

6/7
Copyright @Materiały prasowe
6/7
7/7
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Kobieta-Kot, czyli Halle Berry w filmie pod tym samym tytułem

Polecamy też: Spektakularna zmiana fryzury Michelle Obamy! Kto jeszcze stawia na naturalność?

Wideo

Paulina Krupińska w szczerej rozmowie o macierzyństwie!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Małgorzata i Radosław Majdanowie o tym, czego nauczyli się o sobie dzięki podróżom! Zobacz ich niezwykłe zdjęcia z Izraela!