Sabina Zięba 13 września 2017 20:30
1/6
Copyright @East News / Pinterest
1/6

Choć zawód aktora sprawia wrażenie łatwego, przyjemnego i niewymagającego zbyt wiele wysiłku, nie zawsze taki jest. Nieraz najspektakularniejsze role i najbardziej nagradzane wymagały od artystów nie lada poświęceń. Nie chodzi wyłącznie o kosmetyczne metamorfozy, jak zgolenie włosów czy wykonanie tatuażu - aktorzy w naszej galerii poświęcili znacznie więcej. Musieli podporządkować swój styl życia i trzymać się radykalnych, drakońskich diet, by spełnić żądania twórców poszczególnych obrazów.

Polecamy też: Bołądź, Portman, Robbie... Piękne aktorki, które oszpeciły się dla roli!

W ostatnim czasie głośno jest o jeszcze niedawnym przystojniaku, jakim był Christian Bale. Odtwórca tytułowego „Batmana” teraz ekstremalnie przytył i przefarbował swoje brwi na biało, by wiarygodnie wcielić się w byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Dicka Cheney'a. Wszystko dla filmu biograficznego „Backseat”, do którego zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Dzieło ma opowiadać o wpływie Dicka na funkcjonowanie administracji prezydenta George'a W. Busha. Jednak nie jest to największa metamorfoza tego aktora - przed laty zasłynął zrzuceniem 28 kilogramów! Do jakiej roli? Przekonajcie się w naszej galerii i zobaczcie najbardziej szokujące metamorfozy!

2/6
Copyright @East News / Pinterest
2/6

Matthew McConaughey by wiarygodnie wcielić się w mężczyznę zakażonego wirusem HIV, do roli w dramacie „Witaj w klubie” musiał zrzucić 20 kilogramów. Wiadomo, że aktor zjadał wówczas kawałek kurczaka, dwa jajka, porcję warzyw i 141 gramów ryby oraz równocześnie ćwiczył spalając 1800 kalorii dziennie! Za tę spektakularną rolę artysta otrzymał w 2014 roku Oscara. Jednak najmilszą dla kobiecych oczu metamorfozę Matthew przeszedł do roli w „Magic Mike”. By zachwycać swym muskularnym ciałem spędzał całe dnie na siłowni.

Polecamy też: Oscary 2017: Meryl Streep ma najwięcej nominacji. A kto dostał najwięcej statuetek w historii?

3/6
Copyright @East News / Pinterest
3/6

Gdy Renee Zellweger otrzymała propozycję zagrania Bridget Jones, była szczupłą blondynką i miała 31 lat. By wcielić się w kultową bohaterkę musiała przytyć 10 kilogramów. Była wówczas na diecie 4000 kcal i w wywiadach wielokrotnie podkreślała jak źle się czuła, gdy wyczuwała na sobie spojrzenia innych ludzi. Wtedy z amerykańskiego rozmiaru 6, przeszła do 14! Po realizacji filmu wróciła do poprzedniej sylwetki, by do drugiej części ponownie przytyć. Do ostatniej części z zeszłego roku nie zgodziła się jednak na diametralną zmianę wagi.

Polecamy też: Bridget Jones kończy 47 lat! Tak zmieniła się Renée Zellweger, nazywana królową botoksu

4/6
Copyright @East News / Pinterest
4/6

Jeden z najpopularniejszych na świecie raperów, 50 Cent, spektakularnie zmienił się do filmu „Things Fall Apart” z 2011 roku. Zagrał wówczas Deona, świetnie zapowiadającego się futbolistę, który nagle zachorował na nowotwór. Schudł wtedy 25 kilogramów w 9 tygodni! Jego dieta składała się głównie z płynów.

Polecamy też: Marc Jacobs znów zaskakuje! Zobacz jego najnowszą hip-hopową kampanię

5/6
Copyright @Pinterest
5/6

Christian Bale największą metamorfozę przeszedł w 2004 roku, gdy stracił 28 kilogramów do roli w filmie „Mechanik”. Wcielił się wówczas w Trevora Reznika, który cierpi na chroniczną bezsenność i od roku nie przespał ani minuty. Wtedy przez 3 miesiące zjadał jabłko i puszkę tuńczyka dziennie, pił filiżankę czarnej kawy i brał suplementy w postaci witamin. Równocześnie ciężko trenował.

Po zakończeniu zdjęć miał tylko 6 miesięcy, by zachwycić widzów mięśniami w filmie „Batman - Początek”. Musiał w tym czasie odzyskać 50 kilogramów. Zrobił to głównie dzięki diecie opartej na chlebie i makaronie, a po trzech miesiącach również przez kurczaka, tuńczyka i gotowane warzywa. Ćwiczył trzy godziny dziennie.

Polecamy też: Gwiazdy pokazują torsy na Instagramie! Kto wygląda najlepiej podczas tegorocznych wakacji?

6/6
Copyright @Pinterest
6/6

Do roli w "Les Misérables: Nędznicy" Anne Hathaway w 2012 roku schudła 14 kilogramów. Za swoją rolę została nagrodzona Oscarem.

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Krystyna Janda opowiada o tym, jak nie poddać się losowi i robić to, co się kocha