Tego nie spodziewaliście się po królowej Elżbiecie II! Monarchini wychodzi naprzeciw nowym technologiom

Królowa Elżbieta II, jamnik
Fot. East News

Symbol monarchii, wielkości i trwałości. Chociaż wiemy o niej wiele, wciąż pod wieloma względami pozostaje tajemnicą. Najnowsze doniesienia z brytyjskiego dworu zaskakują. Jakie tajemnice skrywa Elżbieta II?

 

Polecamy też: Sensacyjne doniesienia z brytyjskiego dworu! Czy królowa Elżbieta II zaakceptowała związek księcia Harry'ego?

 

POLECAMY: „Tylko on widzi w królowej człowieka”. Tak od kulis wygląda 70-letnie już małżeństwo królowej Elżbiety II i księcia Filipa EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Dawid Ziemba, Katarzyna Sielicka

Tajemnica Królowej Elżbiety II

 

Niedawno świętowała swoje 91. urodziny. Mimo sędziwego wieku, królowa podąża za nowinkami technologicznymi. Okazuje się, że Elżbieta II  wykorzystuje do komunikacji nie tylko media społecznościowe. Monarchini posiada prywaty telefon komórkowy, który uważany jest za jeden z najbardziej zaawansowanych modeli na świecie. Smartfon posiada sieć zabezpieczeń przed hakerami.

 

Przeczytaj też: Angielska królowa Elżbieta II panuje już 63 lata! Przypominamy zdjęcia z jej koronacji

 

„Jest to bardzo cienki model z aparatem, dostatecznie lekki i mały tak, aby mieścił się w kieszeni lub torebce”, zdradził w rozmowie z „Daily Mail” Brian Hoey, autor książek poświęconych rodzinie królewskiej.  Komórka jest cały czas naładowana, a odpowiada za to osobista asystentka królowej, Angela Kelly. Elżbieta II słynie ze swojej miłości do rozmów telefonicznych. Przez 50 lat, codziennie pozostawała w kontakcie ze swoją matką.  Dziś, utrzymuje najczęstszy kontakt z córką, księżną Anną, a także Johnem Warrenem, doradcą w sprawie wyścigów konnych. Podobno najszczęśliwszą rozmową Królowej w ostatnich latach, była ta z 2013 roku, kiedy to książę William poinformował babcię o narodzinach jej prawnuka, księcia George’a.

 

Polecamy też: Oto 9 rzeczy o których musisz wiedzieć, jeśli chcesz poślubić członka brytyjskiej rodziny królewskiej

 

Elżbieta II na Facebooku

 

Na przestrzeni ostatnich lat, możemy zaobserwować, jak królowa wychodzi naprzeciw technologii wraz z całym Pałacem Buckingham, który zarządza oficjalnymi kontami rodziny królewskiej na Twitterze, Facebooku, Instagramie i Youtube. Najdłużej panująca monarchini, wie jak wysyłać wiadomości, posiada iPada, laptopa i... tajne konto na Facebooku! Obsługi portalu nauczyły ją najstarsze wnuczęta, Peter Phillips i jego siostra Zara. Lecz to, jak wielu ma znajomych na Facebooku, jest pilnie strzeżoną informacją, dostępną tylko dla nielicznych. Najprawdopodobniej, Elżbieta II kontaktuje się wyłącznie z najbliższą rodziną.

 

Zobacz też: Królowa Elżbieta kończy 91 lat! Zdradzamy pilnie strzeżone sekrety jej garderoby! EKSKLUZYWNE VIDEO

 

 

Pierwszy telefon w historii rodziny królewskiej

 

Rodzina królewska od dawna jest pionierem technologii. Jak donosi express.co.uk, Pałac Buckingham dysponuje najlepiej skomputeryzowaną centralą telefoniczną, którą zarządzana jest 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i mówi się, że zawiera prywatne numery każdego przywódcy świata i każdego innego z kim Królowa chce być w kontakcie. W tym z liderami państw Wspólnoty Narodów. Wszystko jest zasługą królowej Wiktorii, która zleciła założenie pierwszej linii telefonicznej w 1883 roku.  Jednak sama rzadko używała telefonu, ponieważ nienawidziła potrzeby mówienia do gumowej tuby przy ustach, którą uważała za niehigieniczną.

 

Zobacz też: Szokujące doniesienia z brytyjskiego dworu. Wiemy, co się dzieje z księciem Filipem!

Czy Twoja babcia korzysta z nowych technologii?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE